1
Kompletowanie narzędzi

Przed przystąpieniem do prac należy skompletować narzędzia. Potrzebne będą: nóż stolarski, poziomica, taśma miernicza, kątownik, paca zębata 4mm, wałek, ołówek, pędzelek oraz kubek z wodą.

2
Nakładanie kleju

Po uprzednim przemieszaniu nałożyć klej na powierzchnię, starając się, aby pasma kleju układały się prostopadle do klejonych płytek.

3
Montaż narożników

W przypadku montażu płytek na ścianie narożnikowej należy rozpocząć prace od przyklejenia narożników.

4
Docinanie na wymiar

W przypadku konieczności docięcia płytki do potrzebnego rozmiaru należy użyć noża stolarskiego i kątownika.

5
Klejenie płytek prostych

Kontynuować przyklejanie płytek pamiętając przy tym o starannym dociskaniu ich do podłoża.

6
Fugowanie

Używając zwilżonego pędzelka starannie wyrównać klej w fugach. Czynność tą należy wykonać wzdłuż pionowych i poziomych krawędzi płytek, tak aby klej ściśle przylegał do bocznych krawędzi cegiełek.

7
Impregnacja

Impregnację przeprowadzić przy użyciu wałka lub pędzla. Zabieg ten jest konieczny w przypadku zastosowań zewnętrznych, w przypadku montażu płytek we wnętrzach nie jest on obowiązkowy, aczkolwiek zalecany.

Strona internetowa www.namur.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.namur.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć